fbpx
Zámek Zruč nad Sázavou

Zámek Zruč nad Sázavou

| 📸 Článek obsahuje fotogalerii |


Původní hrad dostal status zámek kolem roku 1749. Jeho historie však sahá až do roku 1328, díky nalezenému kameni kde byl tento letopočet vytesán. Pseudogotický zámek byl do nynější podoby přepracován v roce 1891. Původně se mělo jednat o neorenesanční stavbu dle architekta Jana Vejrycha.

Cesta k zámku

Zrekonstruovaný zámek

Nyní je zámek krásně zrekonstruován a v nové zahradě je i naučná stezka. V zámku nabízejí dva prohlídkové okruhy a v jednom máte i možnost výstupu na zámeckou věž, odkud je výhled na starou část města a řeku Sázavu. Další expozice nabízí prohlídku “Království panenek”. Jedná se o stálou expozici a najdete zde panenky z Česka, Ameriky, Japonska a dalších zemí.

Pár kroků od zámku v areálu Zručského dvora se nachazí jedinečná interaktivní prohlídka historických i nejmodernějších lodí a kajaků. V tomto vodáckém muzeu naleznete laminovací dílnu s mluvící figurínou, historické vodácké tábořiště nebo koutek s možností vyzkoušet si nafouknout raft.

Z Prahy na parkoviště u zámku je to 72 km cca 50 minut.

Máte vlastní zážitky či zajímavé informace z návštěvy zámku ve Zruči nad Sázavou? Dejte o nich vědět ostatním níže v komentářích. Těšíme se na vaše příspěvky!

Líbilo? Sdílejte! 😉

ToulkyKrajinou.cz
Web o zajímavých místech a cestování. Toulejte se s námi kouzelnými krajinami a objevujte zajímavá místa.
Příspěvek vytvořen 43

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek

WebyProchazka.cz