fbpx
Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

| 📸 Článek obsahuje fotogalerii |


Renesanční zámek z poloviny 16. století nechal postavit bavorský šlechtic Florián Griesbeck, který byl rádce a osobní tajemník císaře Ferdinanda I. Stavba trvala více než 60 let a vzniklo tak šlechtické sídlo ve stylu italského castella. Kvůli zadlužení rodiny šlechtice Floriána byla jeho vnučka donucena panství prodat do rukou rodu Lobkowiczů.

Kamenný most
Zámek Nelahozeves a kamenný most

V době kdy byla stavba renesančního zámku ve stylu italského castella započata, byl tento styl považován za velmi moderní. Po této době zde proběhlo jen málo úprav a tak si zámek zachoval svou podobu až do dnešní doby.

Severní křídlo nabízí krásný pohled na restaurovaná umělecká grafita, která znázorňují scény z Bible a antické mytologie.

Některá díla ze sbírek rodiny Lobkowiczů byla ze zámku převezena do Prahy do Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě, kde vzniklo rodinné muzeum tohoto rodu. Nyní zámek nabízí expozici Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů, který ilustruje jejich vlivný životní styl v Čechách.

Pod zámkem naleznete rodný dům hudebního skladatele Antonína Dvořáka.


Zámek leží ve stejnojmenné obci necelých 35 km od Prahy cca 40 minut. U zámku je vlaková stanice Nelahozeves zámek.

Máte vlastní zážitky či zajímavé informace z návštěvy zámku Nelahozeves? Dejte o nich vědět ostatním níže v komentářích. Těšíme se na vaše příspěvky!

Líbilo? Sdílejte! 😉

ToulkyKrajinou.cz
Web o zajímavých místech a cestování. Toulejte se s námi kouzelnými krajinami a objevujte zajímavá místa.
Příspěvek vytvořen 43

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek

WebyProchazka.cz