Welcome to Las Vegas

Při naší cestě západem USA jsme se na pár dní zastavili i v Las Vegas. Toto město, které získalo svou popularitu pestrým nočním životem, jsme nemohli vynechat. Nás zajímali, nejen známá kasína jako Bellagio, Caesars Palace, Monte Carlo, Mirage, MGM Grand a Paris Las Vegas, ale také místní zajímavosti, které si nesmíte nechat ujít. Zajímavé bylo, že většina kasín byla propojena a člověk se tak nemusí vůbec dostat na denní světlo. Dělají vše pro to, aby se člověk co nejdéle zdržel v jejich večerním tlumeném světle. O tom, jak to v kasínech chodí, bylo napsáno již spousty článků. My se zaměříme na již zmíněné zajímavosti, které tu na vás čekají a jak se k nim můžete dostat.

Welcome to Fabulous Las Vegas

Vyhledávaný nápis na začátku hlavní ulice Las Vegas Boulevard (část s kasíny se nazývá The Strip), vás vítá v pohádkovém a báječném Las Vegas. Naleznete ho uprostřed silnice naproti letišti McCarran a v blízkosti velké prodejny Harley-Davidson. K nápisu vede přechod a počítejte s větším množstvím turistů, kteří se zde také chtějí vyfotit. Detailní místo uvítacího nápisu naleznete zde.

Uvítací cedule Las Vegas
Nápis na začátku The Strip

Bellagio a jeho tančící fontána

Toto kasíno bylo proslaveno nejen filmem Dannyho parťáci, kde hrál George Clooney. Nejznámější a nejvyhledávanější je zde tančící fontána, nacházející se před samotným kasínem. Podívaná je zdarma pro všechny kolemjdoucí. Z ulice před kasínem můžete v odpoledních hodinách, zpravidla v po-pá od 15 hodin a o víkendu od 12 hodin, minimálně dvakrát do hodiny pozorovat úchvatné představení trysek tančících a stříkajících vodu do rytmu hudby. To vše doprovází barevná osvětlení, která ve večerních hodinách dodávají atmosféru ohňostroje. Detailní místo Fountains of Bellagio naleznete zde.

Bellagio
Fountains of Bellagio

Caesars Palace a Gordon Ramsay

Zde zažijete atmosféru římské říše s velkým množstvím soch a divadlem Colosseum. My jsme Caesars Palace navštívili kvůli restauraci Gordon Ramsay Pub & Grill. Při našich cestách jsme již několikrát plánovali návštěvu některé z jeho restaurací a zde se nám to konečně povedlo. Pub & Grill je restaurace s uvolněnou atmosférou, klasickou pro anglický Pub. Fish & Chips zde mají výtečné a nabídka burgerů a grilovaného masa zde také není k zahození. Detailní místo Caesars Palace naleznete zde.

Gordon Ramsay Pub & Grill
Gordon Ramsay Pub & Grill

Paris Las Vegas

Když už jsme u toho jídla, tak doporučíme restauraci v místní Eiffel Tower. Pokud dostanete volné místo u okna s výhledem na Bellagio, máte o zábavu postaráno. Pozorování Fountains of Bellagio, hlavně ve večerních hodinách, je k jídlu vyhledávanou romantickou záležitostí. Zde je atmosféra trochu více formálnější. Detailní místo Paris Las Vegas naleznete zde.

Paris Las Vegas
Paris Las Vegas večer

Když se zasteskne

Po jídle vyražte na pivo do resortu Monte Carlo a to speciálně do Michael Mina Pub 1842. V tomto pubu naleznete na čepu 30 piv z celého světa. A ano, objednat si zde můžete i český Pilsner Urquell. Pokud se vám tedy zasteskne po domácí “dvanáctce”, zajděte právě sem. Detailní místo Monte Carlo resortu naleznete zde.

Adrenalinová zastávka

Atrakcí zde naleznete mnoho. Každý z hotelů se snaží něčím zaujmout a jedním z těchto hotelů je i Stratosphere. Věž vysoká 350 metrů je dominantou tohoto města. Nachází se v ní restaurace ve výšce 253 metrů, vyhlídka (266 m) a čtyři adrenalinové atrakce. Jednou z nich je i Big Shot, nejvýše položená atrakce na světě. Vysřelí vás v ní do výše a v zápětí padáte zase zpět. Detailní místo věže Stratosphere naleznete zde.

Doprava po Las Vegas

Rychlým a zajímavým dopravním prostředkem je zde Monorail. Jednokolejka spojující kasína napříč centrem i mimo něj. Jedna jízda vás vyjde na $5 a denní jízdné na $12. Trasa Monorail Las Vegas je: MGM Grand, Bally’s/Paris Las Vegas, Flamingo/Caesars Palace, Harrah’s/The LINQ, Las Vegas Convention Center, Westgate Las Vegas and the SLS Las Vegas Station a zpět.
Další možností je místní autobusová doprava. Taxi bývá voleno jako poslední možnost z důvodu místní husté dopravy a tvoření front.

Nejlepší je zde však chození po svých. Zažijete tak více místní atmosféru a neuniknou vám žádná lákadla resortů a kasín. Přes silnice je postaveno několik nadchodů spojujících hotely s chodníky po stranách ulice. K chůzi vám zahrajou místní muzikanti a na některých úsecích dokonce i hudba z reproduktorů instalovaných do lamp nebo schovaných mezi rostlinami podél chodníku. Je to tu zkrátka jedna velká atrakce.

Pokud vás zajímá více informací o Las Vegas, zeptejte se nás v komentářích níže. Rádi vám poradíme.


Líbilo? Sdílejte! ;-)