Cestička vyhlídkou

Vyhlídkové místo Podolský profil

Již čtvrtá toulka přírodou v Praze vás zavede do bývalého stěnového lomu, ležícího v pravém svahu vltavského údolí. Na dně lomu se dnes nachází známý plavecký stadión Podolí.

Pohled na Podolský profil s bazénem
Pohled na Podolský profil s bazénem.

Lokalita byla odkryta lidskou činností, a to těžbou vápenců. Těžba zde byla ukončena roku 1941 a od té doby dochází k samovolné stabilizaci lomových stěn. Ve zdejším území bylo nalezeno mnoho zkamenělin trilobitů, mlžů, plžů, hlavonožců a dalších. Výměra přírodní památky Podolský profil je 2,75 ha. Pojďme si tedy popsat, co zde uvidíme dnes.

Kudy tam?

Podolský profil má jedinou cestičku, vedoucí skrz tuto přírodní památku. Dostat se na ni můžeme z ulice Břidličná. Dostanete se tak na větší vyhlídkové místo, odkud je možný pohled na řeku Vltavu a panoramata Prahy. Zde máte také možnost obdivovat, místy odkryté, vápencové skály. Je zde také krásný pohled na protější Přírodní park Prokopské údolí a Dalejské údolí.

Výhled z parku
Vyhlídkové místo.

Z druhé strany se dá na Podolský profil dostat z parku patřícímu České televizi. Tento park leží nad profilem a nabízí poklidné místo na menší procházku. Z jedné z cest se poté můžete napojit na výše zmíněnou vyhlídkovou cestičku a projít Podolský profil z druhé strany.

Cesta z parku
Vchod z parku.

Jde celkem o krátkou vycházku, proto plavky s sebou. Stačí seběhnout menší kopeček dolů a zaskočit se vykoupat pod přírodní památku do plaveckého stadiónu Podolí. Obdivovat toto místo jde i z jiného pohledu.

Líbilo? Sdílejte! 😉

ToulkyKrajinou.cz
Web o zajímavých místech a cestování. Toulejte se s námi kouzelnými krajinami a objevujte zajímavá místa.
Příspěvek vytvořen 46

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek