Rozhledna stezky

Lipno nabízí mnoho aktivit a zážitků. Stezka korunami stromů je jednou z nich a i my jsme se sem museli zajet podívat. Fotogenické jsou zde záběry na každou stranu a hlavně se dostanete do výše 40 metrů. V Červenci a Srpnu zde každé úterý nabízejí procházku noční stezkou, kdy mají prodlouženou otevírací dobu do 23 hodin, to se stezka celá rozzáří barevnými LED páskami, které jsou zde pro tento nezapomenutelný zážitek nainstalované.

Rozhledna

Kudy tam?

Z Prahy je to 201 km, cca 2 hodiny 45 minut. Auto musíte nechat na centrálním parkovišti Lipno a odtud se vydáte buďto pěšky, stezkabusem nebo lanovkou přímo ke stezce. Veškeré lístky jsou k zakoupení v pokladně u parkoviště. Pokud potřebujete bezbariérový přístup, tak využijte stezkabus, který je pro vozíčkáře nebo kočárky přizpůsoben.
S pejsky je to horší, ti musí zůstat v kotcích umístěných v klidové části pod vchodem na stezku. Je to z důvodu nebezpečných úseků na stezce, kde by si mohl pejsek poranit například packu. Kotce jsou k dispozici zdarma.

Vstup na stezku
Vstup na stezku.

Na stezce

Délka stezky je 675 metrů a po cestě vás čekají informace o stromech okolo vás, například jejich stáří. Je zde připraveno 11 adrenalinových zastávek, kde si můžete vyzkoušet chůzi po laně nad propastí, balanční prvky a jiné zkoušky odvahy. Pro děti je zde nainstalován jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice.

Tobogán
Suchý tobogán na rozhledně.

V letních měsících se zde pořádají koncerty a slavnosti dřeva. Pozorováním západu slunce to zde nekončí. Romantické spojení koncertu s procházkou noční stezkou je příjemným zakončením dne na Lipně.
Slavnosti dřeva tu zas získávají rok od roku více návštěvnosti a tím i oblíbenosti této akce. Sejde se zde vždy několik českých předních dřevosochařů a návštěvníkům předvedou svá umělecká díla v praxi.

Pokud se vracíte zpět dolů ještě za světla, zastavit se můžete v lanovém parku u centrálního parkoviště, ve frisbee parku nebo se projít po přístavní promenádě vodní nádrže Lipno. Nudit se zde nebudou jak děti, tak i dospělí.

Podělte se o své zážitky s tímto místem níže v komentářích. Těšíme se na vaše příspěvky!


Líbilo? Sdílejte! ;-)