Roklanská kaple
Roklanské jezero

Trasa kolem Roklanského jezera s krásnými výhledy a střední náročností terénu.

Začíná u neplaceného parkoviště, kousek od hlavní silnice. Po 1,8 km se dostanete k rozcestí, kde se již vydáte turistickou trasou lesem.

K Roklanskému jezeru vede cesta do mírného kopce s občasnými kamennými schody. Po deštivém počasí je cesta plná rozlitých pramenů, které si mezi kameny vytvářejí vlastní potůčky.

Od jezera se k vyhlídce s kapličkou dostanete po strmější cestě. Cíl (vyhlídka) však určitě stojí za námahu. Pohled seshora na jezero je nádherný a s kapličkou velmi fotogenický. Hlavně v podzimním období, kdy stromy okolo jezera hrají barevné představení.

Roklan

Po načerpání energie se vydejte dále do kopce od kapličky, směrem k vrcholu Roklan. Ten má 1453 m.n.m. a je druhou nejvyšší horou Šumavy a Bavorského lesa. Na vrcholu naleznete skalní výběžky s tradičním křížem. Nejvíce výhledů si užijete směrem na Šumavské vrcholky.

Z vrcholu vás už čeká jen příjemná cesta dolů. Zastavte se však ještě v restauraci Waldschmidthaus, vzdálené od vrcholu Roklan asi 500 m. Dejte si “jedno” za odměnu a vydejte se směrem k bodu u autobusové zastávky Gfäll. Cesta je zpevněná a místy hodně z kopce. Zpátky k parkovišti pak vede lesní cesta, převážně v rovině.

Líbilo? Sdílejte! ;-)