Quiraning

Obdivujete nádherné fotogenické krajiny? Rádi byste tato magická místa sami navštívili? Máme pro vás typ na tři lokality, kde naleznete magickou a fotogenickou krajinu, která bere dech.

Krajina skalnatých masivů a malebných alpských luk

První lokalita se nachází v severní Itálii. Národní park Dolomity je chráněn organizací UNESCO. Zimní Dolomity jsou známé svými nádhernými sjezdovkami, naopak jaro a léto zaujme rozkvetlými alpskými loukami. Na podzim zdejší stráně obléknou zlatý kabát. Velkou výhodou Dolomit, pokud nejste vášnivými sportovci, je možnost snadno vyjet do velké nadmořské výšky a odtud vyrážet na horské túry.

Dolomity UNESCO

V této oblasti se nachází hned několik sedel (passa) s krásnými výhledy na skalnaté masivy vypínajícími se do krajiny. Mezi ty nejznámější patří Tre Cime di Lavadero, Passo di Falzarego či Passo di Giau. Návštěva Dolomit se stane zážitkem, který se vám nesmazatelně vryje do paměti a budete se sem chtít vracet v různých ročních obdobích.

Kraj bez lidí

Skotsko si snadno získá srdce každého fotografa. Hluboká jezera, zajímavé ostrovy a volná krajina, to vše čeká na objevení. Skotská krajina je velmi proměnlivá, nejen podle ročního období, ale také podle aktuálních povětrnostních podmínek. Rozkvetlá vřesoviště zbarvují krajinu do teplých tónů a lidi zde potkáte spíše výjimečně. Avšak na procházku po nich si nezapomeňte vzít holinky a pláštěnku. Déšť vás zde může potkat naprosto kdykoli.

Nejoblíbenějšími lokalitami jsou například ostrov Skye, hrad Eilean Donan či Skotská vysočina (Highlands). Méně známým fotogenickým místem jsou pláže na ostrově Eigg. Zajímavá místa zde čekají na každém rohu a tajemná krajina vždy ukáže nějaké to překvapení.

Skotská krajina

Nejvíce fotogenická oblast v Čechách?

České Švýcarsko je rozhodně jedním z nejvíce fotografovaných míst v České republice. I když krajina Česka nabízí daleko více pohledných míst. Zvláště na podzim zde potkáte velké množství nadšených fotografů. Díky velmi příznivým podmínkám se zde často vyskytují fotogenické mlhy s pískovcovými skálami z ní vystupujícími.

Mlhavá česká rána

Nejfrekventovanější místa jsou asi Mariina a Vilemínina vyhlídka nedaleko Jetřichovic nebo Křížový vrch nad Rynarticemi. V údolí řeky Kamenice se schovává pohádkový Dolský mlýn. Cestou k němu lze obdivovat zelené zákruty Jetřichovické Bělé. Za návštěvu stojí mnoho dalších míst i na německé straně hranice. Zadní Jetřichovice jsou zaniklou obcí přímo na hranicích. Odtud lze dojít k soutěskám na řece Křinici. Řeka Křinice tvoří zemskou hranici a již mnoho let se zde můžete svést na lodičkách, podobně jako na české straně v Hřensku. Jen lidí tu bývá méně.

Pamatujte při svých cestách, že naprostá většina fotografií vzniká během tzv. zlaté hodinky, tedy hodinu kolem východu a západu slunce. Ať už svou příští dovolenou strávíte kdekoliv, pamatujte, že procházka krásnou krajinou vás uvolní a dopřeje vám tolik potřebný oddech.

Odkazy z tohoto článku


Líbilo? Sdílejte! ;-)