Dřevěný altánek

Ve Zbraslavi jsme navštívili lesopark Belveder, který se stal další inspirací pro seriál Přírodou v Praze. Po slavnostním otevření 4.12.2015 se totiž teší velké návštěvnosti, díky rozsáhlé rekonstrukci, která toto místo “probudila”. Čeká zde na vás několik jezírek, krásně upravené cesty a dřevěné altánky pro klidný odpočinek.

Dřevěný altánek
Lesopark Belveder a jeho dřevěný altánek.

Kudy kam?

Hlavní vstup do lesoparku je u spojení ulic K Interně a U Prádelny. Zde na vás čeká první z altánků a malá studánka. Odtud se můžete vydat třemi cestičkami směrem k hlavnímu Kosatcovému jezírku. Pokud jste přijeli hromadnou dopravou, na zastávku autobusu U Včely, můžete se do lesoparku napojit i z ulice Zvonařská. Další možností vstupu je směrem od Vltavy, ze zastávky Na Plácku a stejnojmennou ulicí pak pokračujte až k lesoparku.

Informační tabule
Informační tabule.

Parkem vás provázejí informační tabule, na kterých se dočtete i o náročné rekonstrukci daných míst. K vidění je zde několik pramenů, které tvoří malebná jezírka. Jeden z nich prý dokonce napájel vodovod a přiváděl vodu do zbraslavského kláštera, který jej později využíval pro svůj pivovar. Po cestě potkáte také mnoho laviček, které návštěvníka lákají ke klidnému odpočinku.

Zpevněná cesta s lavičkou
Zpevněná cesta s lavičkou.

Lesopark Belveder je klidným místem spojujícím horní a dolní Zbraslav a je tak hojně využíván pro procházky se psy místních rezidentů. Postupem času se však stává cílovým místem i návštěvníků z jiných koutů Prahy.

Jedno z jezírek
Jedno z jezírek s dřevěnou lávkou.

A co vlastně znamená slovo BELVEDER? Je odvozeno od původního slovního spojení “bel vedere”, což znamená krásná vyhlídka. Zde je to vyhlídka do vltavského údolí. Návštěva tohoto místa stojí za to. Tak si udělejte čas a vydejte se do lesoparku Belveder – Zbraslav.

Líbilo? Sdílejte! ;-)