Pančavský vodopád
  • Délka: 21,1 km
  • Časová náročnost: 7:04 h
  • Oblast: Královéhradecký kraj
Labská bouda

Trasa ze Špindlerova Mlýna se zastávkou na Labské boudě a u několika vodopádů.

Zaparkovat můžete na placeném parkovišti Hromovka – Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně. Poté se vydejte směr centrum a pokračujte po modře značené trase, podél Labe. U rozcestí Pod Dívčí strání začíná naučná stezka Labský důl, ta je značená zeleně.

První zajímavou zastávkou je Malý Labský vodopád. U dalšího rozcestí Labský důl – Pudlava končí zpevněná cesta a začíná malé stoupání. (Nezapomeňte na informační tabule naučné stezky, na kterých se dozvíte něco o lavinách a ledovcích). Cestička vás povede údolím a nad vámi se začne objevovat Labská bouda. Ano, tam máte namířeno. 🙂

Malý Labský vodopád
Malý Labský vodopád

Nyní začíná velké stoupání po klikatící se cestičce na okraji svahu. Čekají vás však nádherné výhledy, které stojí za to. Nejprve uvidíte Labský vodopád ze spodní strany, poté vyhlídku do údolí a na konci výšlapu Labský vodopád seshora


Série příběhů z naší cesty nyní na Instagramu @toulkykrajinou.cz

Labská bouda
Labská bouda
Vyhlídka pod Labskou boudou
Zastávka na focení výhledu pod Labskou boudou.
Energetické tyčinky od nuty.cz vždy s námi na cestách 🙂

Labská bouda (1340 m.n.m.) nabídne občerstvení s výhledem a toalety. Po zaslouženém odpočinku se vydejte k prameni Labe. Od Labské boudy je to cca 1 km a tou samou cestou se vrátíte zpět k boudě. 

Nyní se vydejte směr Pančavský vodopád po červené trase. Místo je to nádherné a hodně fotogenické. Dále jděte po červené k Vrbatově Boudě a pokud jste nestihly občerstvení na Labské, tak tady si určitě čas najděte. 

Pančavský vodopád
Pančavský vodopád
Vrbatova Bouda
Vrbatova Bouda

Ještě krátká zastávka k mohyle Hanče a Vrbaty a již směr dolů po žlutě značené trase, samozřejmě s krásnými výhledy do okolí. Pokud jdete dolů těsně před západem slunce, čeká vás parádní podívaná.

U rozcestí Horní Mísečky – Jilemnická bouda, se napojte zpět na červenou trasu a sejděte do centra Špindlerova Mlýna a na parkoviště.


Zobrazit trasu na Mapy.cz

Líbilo? Sdílejte! ;-)