Hrad Kokořín
  • Délka: 10,8 km
  • Časová náročnost: 3:32 h
  • Oblast: Středočeský kraj

Kokořín

Víkendová trasa plná skalních útvarů a příjemných vyhlídkových míst.

Trasa začíná u zámku Kokořín, kde je možné volně parkovat podél silnice. Vydejte se po cyklistické trase směrem k pískovcové jeskyni Klemperka. Ta je prvním bodem na žluté turistické trase.

Po 750 m dojdete k druhé jeskyni s názvem Rozbořenka. Toto uměle vyhloubené obydlí vzniklo před rokem 1843 a naleznete zde tři místnosti. Dále pokračujte po “žluté” a po 1,6 km odbočte na rozcestí, vpravo do kopce. Cesta vede k třetí jeskyni Kostelíček

Jeskyně Kostelíček
Kostelíček - jeskyně

Nyní vás čeká krásná cesta kolem pískovcových skal a údolí. Začíná u rozcestí “Malá Jestřebice”. Nyní vás povede trasa značená zelenou barvou. Cestička je místy hodně úzká a tajemně klikatá. Po asi 2,5 km vás dovede k jeskyni Nedamy. Zde se místo hodně blíží k bludišti a může se vám snadno stát, že nebudete vědět kudy dál.

Další část cesty vás povede kousek po silnici a dále doprava kolem parkoviště směrem k hradu Kokořín. Dejte si chvilku času a načerpejte zde energii. Příjemná atmosféra na nádvoří hradu vám k tomu zajisté pomůže.

Vítejte na hradě
Hrad Kokořín

Po prohlídce hradu jděte dále po silnici do mírného kopce na jednu z vyhlídek. Odtud se vám naskytne krásný pohled na “vykukující” hrad z lesů Kokořínska. Následná cílová “rovinka” mezi poli, má asi jeden kilometr a dostane vás zpět k zámku Kokořín.


Zobrazit trasu na Mapy.cz

Líbilo? Sdílejte! ;-)