V dalším díle seriálu Přírodou v Praze, se podíváme do známého parku situovaného blízko centra. Jde o Riegrovy sady, místo kde se dnes pořádají pikniky a různé akce pro děti. V létě naprostá nutnost klidného odpočinku uprostřed města.

Hlavní korzo v sadech.

Z historie

Riegrovy sady byly pojmenovány po českém politikovi F. L. Riegrovy, který zde má v jihozápadní části svůj pomník. Jejich rozloha je kolem 11 hektarů. Vznikly roku 1902, a to spojením několika zahrad. Kanálka, Saracinka, Pštroska, Švihanka a Kuchynka. V době 2. světové války byl park přejmenován na Smetanovy sady, podle známého skladatele. Ve vyhlídkovém pavilonu Mlíkárna, který vznikl roku 1830, a byl součástí zahrady Kanálka, dnes najdete kavárnu. Po vystoupání schodů na střechu – vyhlídku, však dnes žádný výhled mít nebudete. Stromy v sadech již pavilon přerostly a zakrývají tak historický pohled na centrum Prahy.

Krásné schody v sadech.

Po parku

Do parku se dostanete několika chodníčky vedoucími z ulic Italská, Vozová, Chopinova a Polská. Nejlepší místo s výhledem na Pražský hrad a Malou stranu najdete pod sportovištěm Sokol Královské Vinohrady. Pod touto vyhlídkovou cestou naleznete velkou travnatou plochu přímo vybízející k romantickému pikniku či posezení v trávě nejen při západu slunce. V parku pak naleznete plochy vyhrazené pro volné pobíhání psů, dětské hřiště nebo venkovní posilovnu.

Nejlepší místo s výhledem na Pražský hrad a Malou stranu.

Myslíme si, že toto místo zná asi každý obyvatel Prahy a jistě i ti, kteří v Praze přímo nebydlí. Zajít sem můžete na pracovní svačinu, procházku s dětmi či již zmíněné romantické posezení. Do Riegrových sadů se vyplatí podívat. A pokud jste neměli možnost připravit si nějaké to občerstvení, zajděte na nedaleké trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Lépe strávené letní odpoledne uprostřed velkoměsta si asi nedovedeme představit. 😉

Líbilo? Sdílejte! ;-)